polecamy polecamy polecamy polecamy polecamy polecamy polecamy polecamy polecamy polecamy polecamy polecamy polecamy polecamy

„MŁODZIEŻOWA DRUŻYNA POŻARNICZA W GˇSKACH"

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w G±skach została założona w dniu 25.08.2018 przy OSP G±ski. Założycielem i pomysłodawc± drużyny był naczelnik OSP G±ski Dawid Konieczka,natomiast rekrutacj± i poszukiwaniem kandydatów zajęli się Dominik Lewandowski i Hubert Konieczny. Dzi¶ drużyna liczy 13 członków w wieku od 15 do 17 lat. Członka honorowego Andrzeja Żmudzińskiego oraz członka czynnego Teresę ¦wierszcz wybrano na opiekunów w dniu powołania drużyny. W dniu 02.03.2019 podczas Walnego Zebrania Złożyli¶my ¦lubowanie i otrzymali¶my mundury koszarowe na ,które ¶rodki pozyskali¶my z fundacji:..Orlen Dar Serc..,a uroczystego przekazania tych ¶rodków dokonał Pan Tomasz Molenda. W dniu 28.07.2019 odbyło się zebranie na którym wytypowano członków do Rady MDP.
Głosowanie przebiegło następuj±co:
Dowódc± Drużyny został Dominik Lewadnowski
Zastępc± Drużyny został Kacper Przybylski
Kronikarzem został Michał Wybrański.

Od pocz±tku istnienia drużyny ilo¶ć zbiórek wynosi 25. Na spotkaniach realizujemy zajęcia teoretyczne,praktyczne oraz zajęcia wyjazdowe np.parada wozów strażackich,wizyta w Komendzie Powiatowej PSP. Zajęcia te s± realizowane przez naszego naczelnika Dawida Konieczkę. Na zebraniach uczymy się zasad ochorny przeciwpożarowej,nazw i zastosowania sprzętu ga¶niczego,udzielania pierwszej pomocy ale także dyscypliny i bezpiecznego podej¶cia do różnego typu zagrożeń.